زمان جاری : 5 آبان 1400 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمبه جمع ما بپیوندید
yegane@27
ارسال‌ها : 31
عضویت: 2020-08-09 16:21:20
محل زندگی: تهران
سن: 1393
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE آیا رابطه مقعدی می تواند باعث بواسیر شود ؟

رابطه مقعدی نوعی عمل جنسی است که بین زوجین طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. اما این نوع رابطه عوارض و مشکلات را به همراه دارد. بهتر است، قبل تصمیم گیری برای انجام این نوع رابطه با عوارض آن آشنا شوید. در ادامه این صفحه، عوارض رابطه مقعدی و راه هایی برای پیشگیری از این عوارض را مطالعه خواهید کرد.

رابطه مقعدی چیست؟

رابطه مقعدی، نوعی از روابط جنسی است که در آن مقعد به عنوان عضو جنسی زنانه مورد استفاده قرار میگیرد. در این نوع رابطه دخول از طریق وارد شدن آلت تناسلی مردانه به مقعد انجام میگیرد.

 

ولی از آنجایی که ساختار مقعد بر خلاف واژن به گونه ای نیست که، قابلیت وارد شدن یک جسم خارجی را داشته باشد، این نوع رابطه می تواند برای هر دو طرف مشکل ایجاد کند.

 

عوارض رابطه ی مقعدی

مقعد انتهایی ترین بخش از دستگاه گوارش است که از دو عضله به نام های اسفنکتر داخلی و خارجی تشکیل میشود. اسفنکتر داخلی غیرارادی و اسفنکتر خارجی به صورت ارادی باز و بسته میشود. مقعد مملو از اعصاب بوده و همین موضوع هم موجب شده تا واردشدن هر شی به مقعد، این اعصاب را فعال نماید. وارد شدن جسم خارجی (آلت تناسلی) به مقعد می تواند به اعصاب و عضلات آسیب بزند. مهمترین عوارض رابطه مقعدی عبارتند از :

 

خونریزی

یکی از شایع ترین عوارض حین رابطه از مقعد یا پشت، خونریزی مقعدی است. از آنجایی که مویرگ های مقعد بسیار حساس هستند، می توانند در صورت بی احتیاطی آسیب ببیند و خونریزی را به همراه داشته باشند.

 

این خونریزی رنگ روشنی داشته و معمول بدون هیچ درمان خاصی متوقف میشود. البته در مواردی نیز خونریزی مربوط به آسیب مقعد و شقاق مقعدی است.

 

زود انزالی

زود انزالی یکی از مهمترین عوارض جدی است که رابطه مقعدی به جای می گذارد. این مشکل می تواند زندگی زناشوئی شما را با خطر مواجه کند و باعث سردی همسر به مرور زمان گردد.

 

انتقال بیماریهای جنسی

رابطه مقعدی نیز می تواند عاملی برای انتقال بیماریهای جنسی مثل زگیل تناسلی، ایدز، سیفلیس و … باشد. پیشنهاد میشود، برای کاهش خطر انتقال بیماریهای جنسی از کاندوم حین رابطه استفاده شود.

 

درد

یکی از مشکلات غیر قابل انکار در برقراری رابطه های جنسی مقعدی، درد شدید است که ناشی از تحت فشار قرار گرفتن عضله مقعدی ایجاد میشود.

 

بی اختیاری در کنترل مدفوع

همان که توضیح دادیم، مقعد دارای عضله ای است که تنها به اختیار باز و بسته میشود. در صورتی که دریچه مقعد به وسیله شی یا آلت باز شود، اعصاب این عضله آسیب می بیند و فرد قدرت کنترل دفع مدفوع را از دست داده، و یا اصطلاحاً دچار بی اختیاری در کنترل مدفوع میشود.

 

سوراخ شدن روده ها

سوراخ شدن روده از عوارض کمتر شایع رابطه جنسی مقعدی است. ولی با این حال رعایت احتیاط در برقراری رابطه جنسی امری بدیهی محسوب میشود.

 

بیرون زدگی رکتوم

دیگر مشکل کمتر شایع بیرون زدگی روده یا مقعد بعد از رابطه جنسی از پشت است.

 

ارتباط بواسير و رابطه مقعدي چیست؟

یکی از شایع ترین عوارض برقراری رابطه جنسی ابتلا به بیماری بواسیر (هموروئید) و یا بیماری شقاق مقعدی است.

 

قبل از هر چیز توضیح مختصری در رابطه با بیماری بواسیر یا هموروئید بدهیم:

 

بواسیر چیست؟

 

هموروئید ها، سیاهرگ هایی در کانال مقعد هستند که به شکل بالشتک هایی پر خون دیده می شوند. در صورتی که به هر دلیلی این سیاهرگ ها تحت فشار قرار بگیرند، آسیب می بینند. تورم یا زخمی شدن این سیاهرگ ها تحت عنوان گشاد شدن سیاهرگ نیز شناخته میشود که نتیجه آن بیماری بواسیر است.

 

اگر بواسیر داخل مقعد و بر روی دیواره های آن ایجاد شود، داخلی و اگر بر روی دریچه خروجی مقعد ایجاد شود، با نام خارجی شناخته میشود.

 

با برقراری رابطه مقعدی، دیواره های مقعد تحت فشار قرار میگیرد، در نتیجه ایجاد بواسیر و یا تشدید آن دور از انتظار نخواهد بود.

 

منبع مطلب


امضای کاربر :

 کلینیک عابدیان

کلینیک نوین

بیچشک

1400/4/29
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :