زمان جاری : 24 مهر 1400 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمبه جمع ما بپیوندید
yegane@27
ارسال‌ها : 30
عضویت: 2020-08-09 16:21:20
محل زندگی: تهران
سن: 1393
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE بهترین قرص ضد بارداری کدام است ؟ معرفی 12 قرص ضد بارداری و دستور مصرف آنها

قرص ضد بارداری به گروهی از داروهای خوراکی اطلاق می شود که کاربرد آنها جلوگیری از بارداری های ناخواسته می باشد.این داروها از پرکاربردترین داروها به شمار می رود زیرا یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین روش های پیشگیری از بارداری می باشد. یک بسته قرص ضد بارداری معمولا شامل 21 عدد قرص بوده ولی برخی از آنها شامل 24 یا 28 قرص است که در واقع در آنها 21 قرص فعال و مابقی نافعال است. محتوای قرص های ضدبارداری هورمون است که از این طریق تخمک گذاری و لانه گزینه تخمک در رحم همچنین انتقال تخمک بارورشده به لوله های رحمی جلوگیری به عمل می آورد به علاوه این دارو با ضخیم کردن لوله های رحمی از ورود اسپرم به آنها جلوگیری به عمل می آورد. این دارو تنها شما را در برابر بارداری های ناخواسته محافظت می کند و تاثیری در ابتلا به بیماری های آمیزشی نخواهد داشت.

قرص ال دی
بهترین قرص ضد بارداری
قرص ال دی یکی از متداول ترین قرص ضد بارداری برای پیشگیری از بارداری به شمار می رود که مصرف آن بی عوارض نخواهد بود اما مزایای این قرص بیشتر از معایب آن است.قرص ال دی حاوی هورمون هایی است که از تخمک گذاری و لانه گزینی تخمک بارور شده همچنین ورود اسپرم به داخل رحم ( با ضخیم کردن دیواره مخاطی رحم) جلوگیری به عمل می آورد.از کاربرد های این قرص می توانیم به پیشگیری از بارداری های ناخواسته، قرص اورژانسی پیشگیری از بارداری و تغییر تاریخ قاعدگی اشاره کنیم.به علت عوارض گوارشی پس از مصرف دارو، توصیه می شود، این قرص را شب ها مصرف کرده و از مصرف آن با معده خالی پرهیز نمایید. از عوارض این دارو می توانیم به تهوع، استفراغ، سردرد، حساس شدن پستان‌ها، سرگیجه، احتباس مایعات در بدن و خونریزی‌های نامنظم اشاره کنیم.
مقاله مرتبط:

عوارض قرص اچ دی (HD) ، نحوه مصرف و دستور مصرف اورژانسی
نحوه مصرف قرص ال دی
یک بسته این دارو حاوی 21 عدد قرص می باشد و رعایت نظم در مصرف این دارو از اهمیت بالایی دارد. یعنی لازم است هر روز در ساعت مشخصی از روز به مصرف این دارو بپردازید.برای مصرف این قرص با هدف پیشگیری از بارداری لازم است مصرف آن را از روز 3 تا 5 قاعدگی شروع کرده و هر روز یک عدد از آن را میل کنید پس از اتمام دارو یک هفته تاخیر انداخته و در روز هشتم مصرف بسته جدید را شروع نمایید.

همچنین برای مصرف این قرص ضد بارداری پیشگیری از بارداری اورژانسی، باید در اولین فرصت پس از برقراری رابطه جنسی 4 عدد از این قرص را بخورید و 12 ساعت بعد 4 عدد دیگر.

قرص یاسمین از انواع قرص های کنترل بارداری است که با تغییر در پوشش رحم و دهانه ی رحم ونیز ممانعت از تخمک گذاری مانع بارداری می شود.

قرص اچ دی
قرص اچ دی یکی دیگر از قرص های ضدبارداری پرکاربرد است که به علت عوارض بیشتر قابلیت استفاده طولانی مدت را ندارد. این دارو در مقایسه با قرص ال دی از میزان دوز هورمونی بیشتری برخوردار است و در نوع هورمون تفاوتی ندارد.این دارو نیز از تخمک گذاری و انتقال تخمک بارور شده به داخل رحم جلوگیری نموده و با افزایش مخاط دیواره ی رحم از ورود اسپرم به داخل آن پیشگیری می نماید از همین روی علاوه بر کاربرد پیشگیری از بارداری به عنوان قرص اورژانسی بارداری نیز کاربرد دارد. از عوارض قرص اچ می توانیم به افزایش فشار خون، پرمویی، حالت تهوع، حساس شدن پستان ها،سردرد و سرگیجه اشاره کنیم.

نحوه مصرف قرص اچ دی
رعایت نظم دارویی در مصرف قرص اچ دی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا در غیر این صورت ممکن است در پیشگیری از بارداری های ناخواسته با شکست مواجه شوید. هر بسته این دارو شامل 21 عدد قرص می باشد که لازم است مصرف آن را از روز 3 الی 5 قاعدگی شروع نمایید و تا اتمام بسته روزی یک عدد مصرف نمایید پس از اتمام بسته یک هفته تاخیر ایجاد کنید و در روز هشتم مصرف بسته جدید را شروع کنید.برای مصرف این قرص با هدف پیشگیری اورژانسی لازم است در اولین ساعات ( تا 3 روز بعد از رابطه جنسی امکان مصرف وجود دارد ولی هر چقدر روزد تر مصرف را شروع کنید نتیجه بهتری می گیرید.) پس از برقراری رابطه جنسی 2 عدد از این قرص را مصرف نموده و 12 ساعت بعد 2 قرص بعدی.

قرص روکین
قرص روکین (Rokin) حاوی هورمون‌های استروژن و پروژسترون است که با ممانعت از آزاد سازی تخمک در طول قاعدگی از بارداری های ناخواسته پیشگیری می نماید ولی تاثیری در افزایش وزن ندارد. این قرص ضد بارداری نسبت به سایرین در کاهش علائم قبل از شروع قاعدگی مانند درد قبل از قاعدگی، تغییرات اشتها و اضطراب موثرتر از سایر داروها می باشد اما دارای عوارض جانبی بسیاری است که از جمله ی آنها می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

حالت تهوع و استفراغ
سردرد
نفخ
حساس شدن نوک پستان
ورم مچ پا
تغییر وزن
بی نظمی در دوره‌های عادت ماهیانه
افزایش فشار خون
تغییرات غیر طبیعی در خونریزی واژن
افزایش میزان پتاسیم خون (ضعف ماهیچه، کاهش ضربان قلب)
تنگی نفس ناگهانی
درد قفسه سینه
عرق کردن غیر طبیعی
سرگیجه
سرفه خونی
بی حس شدن دست و پا
ضعف بدن
تغییر دید ناگهانی

لکنت زبان
نحوه مصرف قرص روکین
برای شروع مصرف این قرص ضد بارداری لازم است حتما با پزشک معالج خود مشورت نمایید، در حالت معمول لازم است مصرف این قرص را از روز اول قاعدگی (24 ساعت اول) شروع نمایید و 21 روز مصرف آن را ادامه دهید پس از اتمام بسته قرص یک هفته تاخیر ایجاد کرده و در روز هشتم مصرف بسته جدید را شروع کنید. مصرف منظم این دارو بسیار حائز اهمیت است و لازم است بین مصرف هر قرص با قرص بعد بیشتر از 24 ساعت وقفه نباشد.

قرص سیپروترون کامپاند
سیپروترون کامپاند (Cyproterone Compound) یا دیان یکی دیگر از انواع قرص ضد بارداری است که به عنوان داروی درمان آکنه و پرمویی نیز بسیار پرکاربرد است. مصرف این قرص ضد بارداری همانند سایر داروها همراه با حالت تهوع و سردرد است از همین روی بهتر است مصرف آن را به آخر شب ها موکول کنید و از مصرف آن با معده خالی پرهیز نمایید.از کاربرد این دارو می توانیم به این موارد اشاره کنیم.

درمان آکنه های مقاوم به آنتی بیوتیک در زنان
جلوگیری از بارداری های ناخواسته
درمان‌ پرمویی وابسته‌ به‌ آندروژن‌ در خانم‌ها
درمان آکنه در مردان ( این دارو با کاهش اسپرم ها در زمان مصرف مردان را عقیم می کند اما پس از قطع مصرف آن، تولید اسپرم به حالت اولیه باز می گردد.)
از مهمترین عوارض این دارو می توانیم به تهوع، استفراغ، سردرد، درد و سفتی سینه ها، افزایش فشار خون، اختلال در عملکرد کبد، کاهش حجم خون‌ قاعدگی، بثورات جلدی، کم خونی، افسردگی و خستگی اشاره کنیم.

ار این دارو در پیشگیری از بارداری موثر است اما مصرف آن تنها به این هدف پیشنهاد نمی شود بلکه استفاده از این قرص برای زنانی توصیه می‌شود كه به درمان بیماری‌های پوستی وابسته به آندروژن نیاز دارند.

نحوه مصرف سیپروترون کامپاند
میزان مصرف این قرص ضد بارداری وابسته به نوع مشکل شما می باشد از همین روی لازم است قبل از مصرف آن با پزشک معالج خود مشورت نمایید. اما در حالت کلی نحوه مصرف این دارو برای درمان آکنه و پرمویی و یا پیشگیری از بارداری به این شرح است که باید مصرف آن را از روز 5 قاعدگی شروع نمایید و تا 21 روز پس از آن ادامه دهید پس از اتمام بسته یک هفته وقفه ایجاد کرده و سپس مصرف بسته جدید را شروع کنید.

نکته : در صورت وقفه در قاعدگی احتمال بارداری میرود پس باید تا رفع این احتمال از مصرف این دارو خودداری کنید .

در صورتی که مصرف یک قرص را فراموش کردید باید به محض به یاد آوردن مصرف کنید و اگر از زمان مصرف دارو 12 ساعت گذشته باشد باید مصرف آن نوبت فراموش شود و در ادامه ضمن مصرف قرص به روال عادی از سایر روش های پیشگیری از بارداری نیز استفاده نمایید.

ادامه د ر اینجا


امضای کاربر :

 کلینیک عابدیان

کلینیک نوین

بیچشک

1400/5/22
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :