زمان جاری : 5 آبان 1400 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمبه جمع ما بپیوندید
bahare25
ارسال‌ها : 21
عضویت: 2021-08-02 09:20:03
محل زندگی:
سن: 1393
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE بواسیر یا هموروئید چیست؟ علائم و معرفی بهترین روش درمان

بیماری بواسیر (هموروئید)
بواسیر یا به انگلیسی هموروئید (hemorrhoids) شایع ترین بیماری مقعدی است. این بیماری متورم شدن یا گشاد شدن دیواره سیاهرگ ها داخل کانال مقعد و یا خارج از آن است. این سیاهرگ های آسیب داده شبیه به زائده های گوشتی کانال مقعد را می پوشانند.

انواع بواسیر
انواع بواسیر

انواع این بیماری عبارتند از :

بواسیر داخلی
در صورتی که سیاهرگ های متورم شده داخل کانال مقعد باشند، هموروئید داخلی است. هرچقدر دیرتر برای درمان اقدام کنید. بیماری پیشرفت کرده و به همین نسبت علائم بیماری شدت یافته و درمان هم پیچیده تر میشود.

هموروئید داخلی 4 درجه مختلف دارد.

درجه 1 : این نوع هموروئید داخل کانال مقعد قرار دارد و معمولاً علائم خفیفی را ایجاد می کند. به همین جهت بسیاری از افراد نمی دانند که به این بیماری مبتلا شده اند.
درجه 2 : این نوع هموروئید از کانال مقعد خارج میشود، اما خود به خود و بدون دخالت دست به داخل باز میگردد. این نوع هموروئید با علائمی مثل خونریزی، خارش و درد همراه است.
درجه 3 : در این نوع هموروئید زائده ی اضافی از مقعد خارج میشود، با فشار دست به داخل باز می گردد. علائم بیماری در این حالت شدید تر از 2 نوع قبل است.
درجه 4 : در این نوع هموروئید زائده از مقعد خارج شده و به هیچ وجه به داخل بر نمی گردد و حتی ممکن است دریچه مقعدی را مسدود نماید. علائم بیماری در این حالت شدت یافته و غیر قابل تحمل است. هموروئید گرید 4 باید سریعاً و بدون اتلاف وقت درمان شود.
بواسیر خارجی
در این نوع هموروئید سیاهرگ های متورم شده، خارج از کانال و بر روی دریچه ی مقعد قرار دارند. این نوع هموروئید به شدت دردناک است و بیمار علائم شدیدی را تجربه می کند، حتی اگر بیماری در مراحل خفیف باشد.

بسیاری از بیماران مبتلا به بواسیر خارجی از درد شدید مقعد که حتی نشستن را برای آنان دشوار کرده است، شکایت دارند.

خونی
به بواسیری که خونریزی می کند، خونی گفته میشود. همان طور که توضیح دادیم، نوع داخلی، درون کانال مقعد قرار دارد و عبور مدفوع سخت می تواند سطح آن را زخمی کرده و باعث خونریزی شود.

ترومبوزه
ترومبوزه به معنی لخته خون است. به بواسیر خارجی که درون آن لخته خون تجمع کرده هموروئید ترومبوزه گفته میشود. این وضعیت خطرناک است و باید هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید، تا لخته خون را تخلیه نماید.

بیرون زده
بواسیر داخلی به تدریج به عبور مدفوع و فشار شدیدی که به این ناحیه وارد میشود، از مقعد خارج میشود، به این حالت بواسیر بیرون زده گفته میشود.

درمان هموروئید با لیزر
در حال حاضر بهترین روش قطعی و اثربخش در درمان این بیماری، لیزر است. لیزر درمانی را میتوانید در مطب پزشک و سرپایی انجام دهید.

در این روش لیزر جایگزین، چاقوی جراحی شده است و زائده اضافه ی هموروئید را برش میدهد. لیزر دقت پزشک را افزایش میدهد و چون حین برش اعصاب و عروق آسیب دیده را ترمیم می کند، از درد و خونریزی نیز جلوگیری می شود.

این درمان در یک جلسه نیم ساعته انجام شده و بعد از انجام آن هم میتوانید یک روز را در منزل استراحت کرده و سپس به کارهای روزمره خود برسید.

از مزایای درمان با این روش می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

بدون درد یا خونریزی
سرپایی؛ بدون نیاز به بیهوشی یا بستری در بیمارستان
درمان اثربخش یا یکبار لیزر
هزینه مناسب
مناسب انواع هموروئید
افزایش سرعت ترمیم زخم ها تا چند برابر
بدون نیاز به پانسمان و مراقبت های بعدی
بدون نیاز به طی کردن دوران نقاهت

https://www.tasvirezendegi.com/hemorrhoids-and-what-to-do-about-them/


امضای کاربر :
1400/6/15
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :